PALETLİ KAYAR RAF

Paletli Kayar Raf Sistemi derinlik kullanılarak yüksek hacimde depolama imkânı sunan palet depolama sistemidir. Aynı türden ürünlerin yüksek miktarlarını depolamak için uygundur. Yükleme ve boşaltma koridorları sayesinde siparişlerin hazırlanması sırasındaki karışıklığı ortadan kaldırır. Paletli kayar raf sistemi FIFO –ilk giren, ilk çıkar prensibi ile çalışır. Bu sistemde palet makaralı konveyörler üzerinde eğim yönünde ilerler. Paletin güvenli bir şekilde ilerlemesi için hareket ve fren sistemi bulunur.

 

Paletli kayar raf sistemi ana iki öğeden oluşur; statik raf ve dinamik makaralar. Dinamik makaralar konveyör şeklinde rafların arasına derinlemesine monte edilir. Makaralar paletin yükleme alanından boşaltma alanına yerçekimini kullanarak varmasını sağlar. Her sırada belirli sayıda hızı kontrol etmek üzere yerleştirilmiş fren ruloları bulunur. Palet fren makaralarının sağladığı kontrollü hız ile hareket ederek kanalın çıkış yönüne ilerler. Kanalın sonundaki stoper sayesinde hareketi sona eren paletler operatör tarafından toplanmak üzere beklerler.

 

Minimum koridor gerektiren sistemde ; paletler arka arkaya hız frenleme sistemleri kullanılarak 20palet derinliğe kadar saklanabilir.

_

Avantajları

_
  • İlk giren ilk çıkar prensibi
  • Minimum koridor ihtiyacı
  • Yüksek oranda yer kullanımı
  • Yüksek palet toplama hızı ile zamandan tasarruf sağlar
_

TEKLİF AL

_