DRIVE IN RAF SİSTEMİ

Drive-In Raf Sistemleri özellikle büyük miktarlarda aynı zamanda çeşit ve nitelik bakımından aynı özelliklere sahip olan ürünlerin stoklanmasında ideal çözümdür. Depolama ilk giren son çıkar prensibine göre gerçekleşmektedir. Son kullanma tarihi ve lot numaraları kolayca takip edilebilir.

 

Sezonluk ürün depolamasında (konserve, incir) gıda, kimya, lojistik, stoklu çalışan firmalarda, hammadde depolamada, soğuk hava depolarında uygulanan sistemdir.Drive In raf sisteminde raflar ; ayaklar, traversler ve paletleri yerleştirmek için konulan palet oturma sacının birleşiminden oluşan kanalların birleşmesiyle meydana gelir. Forkliftler yerleştirileceği seviyeye kadar kaldırılmış palet ile birlikte sözü edilen bu dahili koridora girerler.Araç paletten daha geniş olmamalıdır. Forkliftlerin hareketini ve operasyonu hızlandırmak aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla kılavuz rayı önerilir. Kanal derinliğinde istifleyicinin ayaklara hasar vermemesi ,zaman kaybını önleme ve sürücünün geri giderken problemsiz çıkması için kılavuz rayı konulmaktadır. Böylece kaza sebebiyle meydana gelebilecek hasar olasılığı minimuma indirilir.

 

Soğuk hava depolarında uygulanırken çok düşük derecede ısıya sahip yerler için sıcak daldırma galvaniz olarak yapılması tavsiye edilir.

_

Avantajları

_
  • Alan maliyetini düşürür
  • Mükemmel alan kullanımı
  • İlk giren son çıkar prensibi
  • Birden fazla koridor gereksinimini kaldırır
  • Sezonluk ürün depolama için uygundur
_

TEKLİF AL

_